четвер, 26 березня 2020 р.



Всеукраїнська віртуальна педрада
на тему «Як стати гуру в дистанційному навчанні:
10 практичних порад».

середа, 18 березня 2020 р.

СВІТОВІ ВИНАХОДИ УКРАЇНЦІВ

Україна — держава, здавна відома як інтелектуальне та духовне джерело Європи і світу. На українській землі народжувалися та втілювалися в життя геніальні ідеї й новітні технології, вона збагатила всесвітню скарбницю філософської думки, богослов’я, мистецтва, літератури й науки.
Долі українських науковців дуже подібні між собою: їхню творчість знають на чужині й мало або й зовсім не знають на батьківщині. Світові відомі імена Степана Тимошенка, Ігоря Сікорського, Юрія Кістяківського, Сергія Корольова, Михайла Янгеля, Миколи Духова, Володимира Коваленка, Михайла Остроградського, Абрама Йоффе та багатьох інших, але мало хто знає, що вони — українці, які свого часу були змушені залишити рідну вітчизну.

Картинки по запросу "програма дистанційного навчання"
  ПРОГРАМА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ з Фізики

вчитель:    ІВАНЕНКО  О.М. 



               (КАРАНТИН)

субота, 14 березня 2020 р.

Число́ пі (позначається ) — математична константа,
 що визначається у Евклідовій геометрії як відношення довжини кола  до його діаметра :
Картинки по запросу "пі"
або як площа круга одиничного радіуса.
Число  виникло в геометрії як відношення довжини кола до довжини його діаметра, проте воно з'являється і в інших областях математики. Вперше позначенням цього числа грецькою літерою π скористався британський (валлійський) математик Вільям Джонс (1706), а загальноприйнятим воно стало після робіт Леонарда Ейлера (1737). Це позначення походить від початкової букви грецьких слів περιφέρεια — оточення, периферія та περίμετρος — периметр.
Картинки по запросу "пі"
Оскільки π є ірраціональним числом, його не можна виразити дробом (або що те саме, його десяткове представлення є нескінченним та неперіодичним). Проте дроби такі як 22/7 і інші часто застосовуються для наближення числа π.
Вважається, що різні цифри у десятковому представленні числа π зустрічаються однаково часто (тобто π є нормальним числом), проте це не доведено. Також π є трансцендентним числом — тобто не є коренем жодного ненульового поліному з раціональними коефіцієнтами. З цього випливає що неможливо розв'язати відому античну задачу про квадратуру круга за допомогою циркуля та лінійки.
Стародавні цивілізації користувалися приблизним значенням числа π у практичних цілях. У V столітті н. е. китайські математики за допомогою геометричних методів обчислювали його до сьомого знаку після коми, а індійські — до п'ятого. Першою зручною формулою для наближеного обчислення числа π є формула, що ґрунтується на сумі збіжного числового ряду, яка називається формулою Лейбніца.
Онлайн-гра "Восьминіг" 
Вибирайте між радіанами, градусами або комбінацією обох, щоб потрапити на Окта це ім'я восьминога.
Кожна гра триває 3 хвилини.
Виберіть бульбашку із правильним кутом (або у радіанах або у градусах), який відповідає розташуванню Окта на одиничному колі, і відтягніть краба, щоб націлити пиріг на  Окту.
За кожен успішний удар ваш рівень зросте на одиницю. Аналогічно, кожен промах знизить ваш рівень на 1. Не існує штрафу за пропуск.


пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Урок "Послідовне з'єднання провідників..."

Урок в 8-А  класі #РоменськаЗОШ11  з теми  "Послідовне з’єднання провідників. Дослідження електричного кола із послідовним з’єднанням провідників"  пройшов продуктивно. 
Учнями, дослідним шляхом, було встановлено закономірності, які існують у колах із цим з’єднанням, удосконалювали навички у складанні електричних кіл та користуванні вимірювальними приладами. А також дослідження проводили за допомогою симуляцій PHET



Уявіть плеєр без кнопки «Ввімкнути/вимкнути», тобто такий, який можна, наприклад, вимкнути, тільки витягнувши з його корпусу акумулятор. Дуже незручно, правда? але відсутність вимикача — це тільки незручності в користуванні, а от неправильне підключення вимикача до електричного кола може призвести до серйозних наслідків (плеєр може вийти з ладу). Про те, як потрібно підключати вимикачі до пристроїв та приладів і які особливості має таке з’єднання, ви дізнаєтеся з цього параграфа.

 На практиці електричні кола бувають дуже прості (наприклад коло ліхтарика: джерело струму, лампа і вимикач, які з’єднані послідовно) і складні (наприклад коло освітлювальної мережі у квартирі,  де лампи і решта тимчасово включені прилади з’єднані паралельно, оскільки із за економії електроенергії не потрібно, щоб всі лампи горіли одночасно. ) Інколи неправильно включивши прилад, можна вивести його з ладу . А тому нам необхідно вивчити закономірності, які існують у колах із послідовним і паралельним з’єднаннями.